آموزش محل ادرار و مدفوع به سگ ها

آموزش محل ادرار و مدفوع به سگ ها

در آموزش دفع نکاتی را باید مد نظر داشت
سگ بالغ .توله زیر سه ماه
جنسیت سگ
متراژ محیط منزل و زندگی مشترک سگ
وقت گذاشتن صاحب برای آموزش سگ در منزل میباشد
مهمترین آن حوصله و شکیبایی صاحب است.
در مرحله اول اگر سگ سگی بالغ خریداری کردید و یا هدیه گرفتید این نکات رو در نظر داشته باشید
باید محل ادرار جایی بغیر محیط مرکزی منزل باشد .مثل ایوان و بالکن و یا حمام

برای کسانی که تازه صاحب سگ شده اند و در نتیجه در امر نگهداری سگ مبتدی هستند توالت کردن نابه جا معضل بزرگیست ، اما با کمی صبر و حوصله می توان آن را حل نمود . سگ ها معمولا تمایل دارند در جاهایی که خودشان یا سایر سگ ها توالت کرده اند اقدام به ادرار و مدفوع نمایند . بنابراین اگر برایشان ممکن باشد به چنین محل هایی خواهند رفت .

آموزش محل توالت کردن به توله سگ ها

توله سگ ها به طور حتم پس از نوشیدن مایعات یا بیدار شدن از خواب و در عرض نیم یا یک ساعت پس از خوردن غذا ادرار یا دفع مدفوع می کنند ، لذا در این موقع حیوان را به محلی که برای توالت کردن در نظر گرفته اید منتقل کنید و نگه دارید . این محل ممکن است قسمتی از منزل که توسط ورزنامه پوشیده شده باشد یا اینکه محلی خاص برای حیوان تعبیه شده باشد . قبل و بعد توالت کردن با توله سگ بازی کنید و در حین حال کلمات خاصی را به زبان بیاورید . این کلمات بعدها به عنوان فرمان یا علامتی جهت توالت کردن به کار خواهد رفت ، اما دقت کنید که این فرمان یا فرمانهای دیگر کاملا متفاوت باشند .

اگر شما به سگ مهلت دادید تا از خانه خارج شود و عمل دفع را انجام دهد ولی سگ پس از بازگشت به خانه زمین یا فرش را کثیف نمود ، بایستی به او بفهمانید که کارش اشتباه بوده و با گفتن واژه ی “بد” حیوان را سرزنش نمایید . چندین با این وازه را تکرار کنید و سپس با عجله او را به بیرون از خانه ببرید . اگر باز بیرون خانه مدفوع کرد او را تشویق کنید . اگر تازه صاحب یک توله سگ شدید ، تعطیلات آخر هفته تان را به آن اختصاص دهید و کل روز را جهت تربیت و تعلیم توالت رفتن صرف کنید . اگر شما در زمان بیدای توله سگ آن را تحت نظر قرار دهید و محل مورد نظرتان جهت دفع کردن را به حیوان نشان دهید ، توله سگ در دفعات از آن محل برای دفع ادرار و مدفوعش استفاد خواهد نمود . اگر چه تعطیلی کسل کننده ای خواهد بود اما بهتر از این است که به به طور منقطع ساعت ها یا روزها را صرف تعلیم توالت رفتن به سگ نمایید . به توله سگی که سن بیشتری دارد می توان به طور کامل در خلال یک تعطیلی آخر هفته توالت رفتن را آموخت .

از تنبیه توله سگ هایی که به اشتباه در جاهای ممنوع توالت می کنند اجتناب کنید و به جای تنبیه کردن  واژه های “بد” یا کلمه ی “نه” را چندین بار با لحنی عصبانی تکرار نمایید . دوباره یادآوری می شود که توله سگ هایی که به طور آزادانه در خانه در خانه رفت و آمد دارند معمولاً در جاهای ممنوع نیز توالت می کنند . برای جلوگیری از این کار آنها ، وقتی احساس می کنید حیوان آماده ی دفع کردن است او را به حیاط ببرید و در جای خاصی که کف آن از سایر قسمت ها متمایز است قرار دهید ؛ حیوان خیلی سریع به این محل عادت می کند .

خواندن مقاله
پرخوری در سگ ها

نکات زیر را مورد توجه قرار دهید :

– ایستادن پشت در مشخصه این است که سگ می خواهد جهت توالت کردن به خارج خانه برود .- سگ ها دوست دارند در محل قبلی شان توالت کند ، لذا با بو کشیدن آن محل را پیدا می کنند . – وقتی سگ در حال توالت کردن است، با گفتن کلماتی تحسین برانگیز (آفرین) ، سگ را تشویق به این کار نمایید .

افرادی که صاحب سگ های کوچک خانگی هستند نیز تمایل دارند با وجود اینکه سگ توالت کردن روی روزنامه یا داخل جعبه توالت را یاد گرفته است به خارج خانه برود . به منظور تعلیم توالت در خارج خانه ، ابتدا روزنامه و جعبه توالت را به خارج از خانه منتقل کنید  و هنگامی که احساس کردید زمان توالت کردن توله سگ فرا رسیده است آن را به خارج خانه هدایت کنید و در محل مورد نظر قرار دهید . توله سگ به کمک قدرت بویایی اش محل توالت کردن را پیدا می کند و لازم نیست شما خودتان را به زحمت بیاندازید . توله سگ پس از مدتی به این محل عادت می کند .

روزنامه ای که برای تشخیص محل توالت در خارج خانه قرار داده اید را به تدریج کوچک و کوچکتر کنید تا اینکه سرانجام کاملا آن را بردارید . در صورت استفاده از جعبه نیز موادی را که در کف جعبه توالت قرار می دادید کم کم خارج کنید و بعد از گذشت چند روز جعبه را بردارید . با گذشت زمان شما هر روز قسمتی از مواد جانبی موجود در محل توالت را بردارید تا اینکه نهایتا تنها زمین یا سبزه باقی بماند . بعد از سپری شدن این مدت باید سگتان کاملا تربیت شده باشد . به طور حتم وقتی شما روزنامه را از خانه به حیات آوردید باید آن را با قرار دادن چند قطعه سنگ در گوشه هایش ثابت کنید تا باد ان را حرکت ندهد !

اگر شما صاحب سگ بالغی شدید که راه و رسم زندگی در خانه را آموزش ندیده است ، با آن حیوان مانند یک توله سگ رفتار کنید . توله سگ ها بعد از غذا خوردن ، آب خوردن ، قدم زدن یا بازی کردن توالت می کنند . قبل از اینکه به سگ یاد دهید جهت توالت کردن به خارج از خانه برود استفاده از روزنامه را در خانه به حیوان بیاموزید . علاوه بر این ، دکتر دامپزشک به شما توصیه می کند قبل از واکسن زدن به توله سگ ، حیوان را به خیابان نبرید چرا که امکان ابتلا به بیماریهای واگیر دار وجود دارد . لذا استفاده از روزنامه برای افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند مفید خواهد بود .

محوطه کوچکی را در نظر بگیرید و تمام این محوطه را از چندین لایه روزنامه بپوشانید و صبر کنید تا توله سگ از آنها استفاده نماید . سپس روزنامه های خیس شده را با روزنامه های خشک تعویض کنید . این کار را یک یا دو روز ادامه دهید سپس یک قسمت کوچک از محلی را که به وسیله ی روزنامه پوشانده شده بدون روزنامه بگذارید ؛ به این امید که توله سگ در آن محل ادرار نکند . اگر توله سگ این محل را خیس کرد به او توجه دهید ؛ حیوان را روی روزنامه بگذارید تا بفهمد که تنها محلی که می تواند ادرار کند روی روزنامه است . به مرور زمان وقتی توله سگ دلیل پوشانده شده زمین را با روزنامه فهمید می توانید فضایی را که از روزنامه پوشانده شده محدود تر کنید و مرتب روزنامه خیس شده را تعویض نمایید تا زمانی که توله سگ آنقدر بزرگ شود که بتواند به خیابان برود .

معمولا در شب برای توله سگ راحت تر است که آب نخورد زیرا به حیوان کمک خواهد کرد که ادرار خود را کنترل کند ؛ بنابراین حداقل دو ساعت قبل از خواب به توله سگ آب ندهید و حتما قبل از خوابیدن سگ را به بیرون ببرید و یا از روزنامه استفاده نمایید .

خواندن مقاله
مشکلات رفتاری در سگ‌ها

نکات زیر را مورد توجه قرار دهید :

– بو کشیدن زمین اولین نشانه ی تمایل سگ به ادرار کردن می باشد . بنابراین شما تنها چند ثانیه وقت دارید که توله سگ را روی روزنامه قرار دهید .

– به سرعت سگ را بلند کنید و روی روزنامه بگذارید . روزنامه به دلیل قابلیت جذب بالا بهترین وسیله برای این منظور است .

– بهتر است به منظور تشویق سگ به ادرار کردن ، از قطره هایی که به این منظور ابداع شده است (قطره های تعلیم ادرار که در کلینیک های دامپزشکی قابل تهیه هستند) استفاده کنید . به این صورت که چند قطره از محلول مذکور را بر روی کاغذ روزنامه بریزید و در هنگام دفع ، توله را بر روی این روزنامه ببرید . به این ترتیب و به مرور زمان ، توله محل ادرار را خواهد شناخت .

در اینجا متذکر می شویم که بعضی از توله سگها ذاتا از اینکه روزنامه ای در زیر پایشان باشد متنفرند بنابراین به این توله ها بهتر است سریعا روش توالت کردن در خارج خانه را بیاموزید .

حال مروری خواهیم داشت بر مطالب گفته شده در مورد توالت بر روی روزنامه :

– توله سگ را در اتاقی که به آسانی قابل تمیز شدن است محبوس نمایید و کف اتاق را با روزنامه مفروش کنید . وقتی توله سگ به توالت کردن در یک نقطه عادت کرد سایر روزنامه ها را بردارید . شما می توانید تدریجا روزنامه ها را برداشته و سرانجام تنها از یک ورق روزنامه استفاده کنید .

– به منظور آموزش ادرار کردن در بیرون از منزل ، در یک روز خوب و آفتابی روزنامه را در خارج خانه قرار دهید . روز بعد روزنامه را به طور کل بردارید . به طور حتم سگ جهت توالت کردن به خارج خانه خواهد رفت . پس از انجام این کار حیوان را تشویق به عمل انجام شده اش نمایید . مراقب باشید سگ دوباره جهت پیدا کردن روزنامه به طرف در خانه بر نگردد .

روش کنترل دفع مدفوع با استفاده ازکاغذ روزنامه

به منظورتربیت توله با استفاده از روزنامه ، تمام کف اتاق ویا فضای محصورمورد نظرتان را با چندین لایه از ورقه های روزنامه بپوشانید . سپس توله را درآن محوطه نگهداری کنید . منتظر دفع مزاج او بر روی روزنامه باشید . سپس ورقه های کثیف را جمع آوری وتعویض نمایید . این عمل را برای یک تا دو روز تکرارکنید و سپس تعدادی از روزنامه ها را بردارید . احتمالاً توله سگ ازجاهای خالی برای دفع مدفوع استفاده نخواهد کرد . اگر استفاده نمود او را با ملایمت تنبیه کنید و روی کاغذها ببرید . در این حالت حیوان متوجه می شود که باید این کار را در روی کاغذها انجام دهد و مفهوم کاغذها را درک خواهد کرد .

این وضعیت ادامه می یابد تا وقتی که تنها دو ورقه روزنامه در گوشه اتاق پهن باشد . تا قبل از این که سگ را بیرون بیاورید از روزنامه استفاده کنید . بعد از اینکه با حیوان در بیرون از خانه قدم زدید و او توانست در آنجا دفع کند ، یاد می گیرد که بیرون ازخانه تنها محل برای دفع مدفوع است . پس می توانید روزنامه ها را بردارید و در عین حال رفتار سگ را زیر نظر بگیرید و اگر احتیاج به بیرون رفتن دارد (با عصبانیت دنبال روزنامه می گردد) ، در این حالت به سرعت او را بیرون ببرید و او می تواند مدفوع خود را دفع کند و این روش را تا موقعی ادامه دهید که به خوبی به آن عادت نماید و درخانه مدفوع نکند .

خواندن مقاله
استفراغ در سگ ها

روش آموزشی دفع مدفوع با استفاده ازجعبه

این روش ساده و آسان است . برای شروع ، به طور مرتب حیوان را بیرون ببرید و پس از آنکه حیوان مدفوع کرد ، او را مورد تشویق قرار دهید و هنگامی که به خانه برگشتید او را در داخل جعبه ای بزرگ قراردهید . حیوان آن را لانه خود خواهد دانست و در آنجا می خوابد . اگر سگتان را درمحیط منزل آزاد می گذارید باید به شدت تحت کنترل قرار گیرد و شبها چند ساعت توله را خارج از خانه ببرید و پس از بازگشت در جعبه اش بگذارید . صبحها وقتی بیدار می شوید و یا وقتی از بیرون می آیید توله را به سرعت از جعبه خارج نموده به خارج از محیط منزل ببرید تا در آنجا مدفوع نماید . سپس به حیوان اجازه دهید که آزادانه بازی کند اما تحت کنترل باشد .

عده ای از متخصصین رفتار حیوانات معتقدند توله به زودی با لانه خو می گیرد . مثل نیاکان اولیه خود که به همراه انسانها در غارها زندگی می کردند . عادت دادن حیوان به سهولت انجام خواهد یافت زیرا سگها حیواناتی تمیزهستند و از آلوده کردن لانه خود پرهیز می کنند . بنابراین محدود کردن توله درلانه اش درساعات خاصی از شبانه روز موجب می شود که اجابت مزاج خود را کنترل نماید چرا که در می یابد تا بیرون برود . از شما پاداش خواهد گرفت .

اگر در حین تمرین خطایی از حیوان سر زد به ملایمت تنبیه اش نمایید و فوراً به بیرون و به جایی که قبلاً مدفوع خود را دفع کرده بود ببرید . دراین حالت به خاطر می آورد که تنها محل مجاز برای دفع مدفوع بیرون ازخانه است . توله جوان به دفعات بیشتری برای بیرون رفتن نیازدارد ؛ چون هنوز توانایی کنترل مدفوع خود را بدست نیاورده است .

توله ها را باید یک ساعت بعد ازخوردن غذا بیرون برد . به تدریج با افزایش سن توله قادربه کنترل مدفوع خود خواهد بود و می توان تعداد دفعات بیرون رفتن را به ۴ باردر روز کاهش داد . لانه ای که بدان اشاره شد چیزی نیست جز یک اتاقک محصور محکم که می توانید آن را بخرید و یا بسازید . این لانه سلول زندان و یا وسیله ای برای تنبیه نیست . در حقیقت خیلی از مردم دریافته اند که توله ها لانه را استراحتگاه و محل آرامش تلقی می کنند و با داشتن لانه ای خصوصی احساس رضایت می کنند .

داشتن سگی که به لانه خو گرفته ، باعث خوش شانسی است و درهنگام مسافرت کنترل این حیوان راحت تر است . وقتی او را در جعبه می گذارید حرکاتش محدود می شود و از اتفاقات غیر منتظره نیز جلوگیری می شود . عده ای از مردم لانه را از فروشگاه مخصوص حیوانات خانگی می خرند . درعین حال ساختن آن نیز زیاد مشکل نیست . فقط باید مطمئن شد که به حد کافی محکم باشد و دارای کف مناسب و تهویه خوبی باشد و اندازه آن طوری باشد که توله به راحتی در آن حرکت کند .

گاهی اوقات توله در قسمتی از لانه استراحت و در طرف دیگر آن مدفوع را دفع می کند . برای جلوگیری از این کار می توانید فضای لانه را با استفاده از دیواره ای متحرک کم کنید و بعد که حیوان بزرگتر شد دیواره را بردارید . در آخر باید یادآور شد که هرگز توله تربیت شده را در موقعیتی قرارندهید که ایجاد مشکل و مزاحمت کند و هرگاه حیوان را از لانه خارج می کنید با دقت مراقب رفتارش باشید و او را زیر نظر قرار دهید .

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (31)

 • میلاد پاسخ

  من یه شیتزو تریر دوماهه دارم
  برای ادرار میره همون جایی که بهش یاد دادم
  ولی برای مدفوع همه جا اینکارو میکنه و جای باید بره نمیره
  قطره اموزش ادرار هم داره
  باید چیکار کنم واقعا خستم کرده

  مارس 29, 2018 در 7:18 ق.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   سلام دوست عزیز از طریق تماس با ما با بنده در ارتباط باشید با تشکر.

   نوامبر 17, 2018 در 6:00 ب.ظ
 • الناز شریفی پاسخ

  تربیت کلی شیتزو پنجاه روزه را بفرمایید

  آوریل 25, 2018 در 8:03 ب.ظ
  • لیلا پارسا پاسخ

   توله پنجاه روزه شیتزو گرفتم. جایگزین اسپری ای که برای محل ادرار و مدفوع روی روزنامه باید بزنم میتواند سرکه باشد؟

   آوریل 25, 2018 در 8:07 ب.ظ
   • AlirezaHeydari
    AlirezaHeydari پاسخ

    نه جایگزین خوبی نیست برای اسپری ادرار ولی بجای روزنامه میتونید پد بهداشتی استفاده کنید

    می 1, 2018 در 6:54 ب.ظ
    • ندا پاسخ

     سلام وقت بخیر من توله سگم اشتباه گاهی جای خودش دستشویی نمیکنه چطور باید مشکل رو حل کنم؟؟

     ژوئن 7, 2019 در 7:49 ب.ظ
     • AlirezaHeydari
      AlirezaHeydari

      سلام وقت بخیر با شماره ۰۹۱۰۱۶۳۹۰۶۶ در ارتباط باشید متشکرم

      ژوئن 8, 2019 در 5:20 ق.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   میتونید با شماره تماس بنده در ارتباط باشید

   می 1, 2018 در 7:23 ب.ظ
 • مريم پاسخ

  سلام وقتبخیر سگ شش ماهه سیتزو تریر من روی سینی ادرار میکند ولی هدفم اینه که بداخل حمام برود و دستشویی کند بنظر شما چکار کنم چون اطراف سینی را هم کثیف میکند که داخل سالن منزل گذاشتم

  می 2, 2018 در 2:47 ب.ظ
 • مريم پاسخ

  لطف میکنید شماره موبایلتونو بفرستید ممنون

  می 2, 2018 در 2:49 ب.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   سلام میتونید از قسمت تماس با ما در ارتباط باشید

   می 4, 2018 در 6:52 ب.ظ
 • rxoc mining پاسخ

  Nice article, i like it!

  جولای 28, 2018 در 1:12 ب.ظ
 • Mehdi. Abz پاسخ

  سلام خسته نباشی من توله پیت بول استافوردشریر داخل آپارتمان نگه میدارم و دقیقا محل ادرار و مدفوع خودش رو تو خونه میدونه!
  دیگ داره کم کم بزرگ میشه و از تولگی در میاد چکار باید بکنم که دیگ داخله خونه ادرار یا مدغوع نکنه؟؟
  لطفا جواب بدین ممنونم

  سپتامبر 6, 2018 در 10:42 ق.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   سلام وقت بخیر اگه جای دستشویش رو بلده که مشکلی نداره
   بعد از هر بار غذا و آب دادن بهش بیرون ببریدش
   و بعد از دستشویش بهش تشویقی بدید بیرون از منزل و نوازشش کنید همزمان آفرین بهش بگید
   باید صبور باشید چون سگتون بالغ شده و خوبیش اینه که داخل منزل جای دستشوییش رو بلد هستش

   سپتامبر 7, 2018 در 5:17 ق.ظ
  • Majid پاسخ

   داداش ب این ایدی یه پی ام میدی میخوام ازت چنتا سوال بپرسم @majidnariman

   نوامبر 4, 2018 در 10:28 ق.ظ
   • AlirezaHeydari
    AlirezaHeydari پاسخ

    سلام وقت بخیر جوابتون دادم دوست عزیز

    نوامبر 4, 2018 در 5:47 ب.ظ
 • امید کاظمی پاسخ

  سلام
  خسته نباشید.ببخشید، بنده شاغل هستم ،سگ ژرمن دارم، تنها گذاشتنش در منزل امکان دارد یا خیر
  در تربیت و رفتار سگم تاثیر گذاره

  دسامبر 25, 2018 در 10:56 ب.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   سلام ممنونم شما باید بعد از اینکه از سرکار برمیگردید حتما سگتون رو به پیاده روی ببرید و تخلیه انرژیش کنید و باهاش تمرین کنید چیزایی رو که بلده قبل از غذا دادن بهش که مشکل رفتاری پیدا نکنه وقت کافی براش بزارید دوست عزیز موفق و پیروز باشید

   دسامبر 26, 2018 در 5:11 ق.ظ
 • sara پاسخ

  سلام شبتون بخیر باشه من یه توله سه ماهه تریر دارم خیلی توی خونه دستشویی میکنه روزنامه گذاشتم خیلی لجبازه میخام بره توی بالکن دستشویی کنه ولی بدون من نمیره اونجا باید چیکار کنم

  ژانویه 14, 2019 در 3:49 ب.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   سلام ممنونم میتونید با شماره ۰۹۱۰۱۶۳۹۰۶۶ در ارتباط باشید با بنده سپاسگذارم

   ژانویه 16, 2019 در 5:08 ق.ظ
 • بابک پاسخ

  سلام عزیز من شیتزو ۲ماهه دارم ادرارشو رو سینی دستشویی انجام میده ولی مدفوع رو نه چیکار باید کرد ؟ ممنون

  فوریه 20, 2019 در 2:08 ب.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   سلام با شماره ۰۹۱۰۱۶۳۹۰۶۶ با بنده در تماس باشید دوست عزیز

   فوریه 24, 2019 در 3:03 ب.ظ
 • eli پاسخ

  سلام انگار این تنها مشکل من نیست ک جای ادرارشو بلده ولی مدفوع رو هرجاشد انجام میده. سگم تریره دوماهشه دوهفتس دارمش دیگه ناامیدم کرده .خیلی نگرانم اگه بخاد تا اخرهمینجور باشه. چه ساعتایی میشه تماس گرفت باهاتون؟ ضمنا خیلی به کفش و گوشه لباس علاقه منده.

  می 20, 2019 در 2:16 ب.ظ
  • احمدی پاسخ

   سلام. وقت بخیر. یک سگ هاسکی چهار ماه دارم که در حیاط نگه داری میکنم. ابتدا برای ادرار و مدفوع به باغچه می رفت. اما الان یک هفته است که در حیاط و روی موزاییک کارش را انجام می دهد. ممنون میشوم راهنمایی فرمایید چه اقدامی انجام دهدم. انواع تبیه های کلامی را به کار می برم اما اهمیت نمی دهد و یا وقتی هستم در باغچه می رود و وقتی در حیاط نیستم همچنان روی موازییک کارش را انجام می دهد

   سپتامبر 12, 2019 در 9:12 ب.ظ
   • AlirezaHeydari
    AlirezaHeydari پاسخ

    سلام وقت بخیر سگ شما جای درست دستشویی که باغچه هست کاملا بلده فقط از روی لجبازی اینکارو میکنه چقدر برای سگتون در روز وقت میگذارید و بیرون میبرید برای پیاده روی برای جلب توجه اینکارو میکنه دوست عزیز موفق و پیروز باشید

    سپتامبر 27, 2019 در 11:37 ق.ظ
 • Hedayat Ranji پاسخ

  سلام خوب هستین ؟! به کمکتون نیاز دارم من یه هاسکی سیبرین دارم تقریبا دو ماهشه تو حیاط داخل قفس نگهداری میشه و جای ادرار و مدفوعش رو میدونه داخل قفس کجاست ولی غذاش رو که میدم بخوره و میبرمش بیرون هم ادرار میکنه همه میبینن هم یکم بعد مدفوعش رو میکنه چسکار باسد بکنم بیرون یهویی دسشویی نکنه

  می 30, 2019 در 7:42 ق.ظ
 • غزال پاسخ

  من یه سگ ۶ ماهه نژاد پاگ دارم بیش از ۵ بار در روز مدفوع میکنه دلیلش چیه ؟ روزی دو بار به فاصله ۱۲ ساعت غذای مخصوص خودشو میخوره ریزه خواری نداره.

  جولای 29, 2019 در 8:56 ب.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   سلام وعده غذایی که میدید به احتمال بیش از حد با عث میشه تعداد دفع در سگتون بیشتر بشه

   جولای 30, 2019 در 7:33 ب.ظ
 • Gandom پاسخ

  سلام خسته نباشی. یه توله دارم جای مدفوعش رو از روز اول خودش معلوم کرد هر دفعه همونجا میرفت.صبح تو جای خودش مدفوع کرد ولی پارچه ای رو که گذاشته بودم برداشته اورده رو فرش مجبور شدم فرش روبدم قالیشویی بعد تو هال ادرار کرد چند ساعت بعدم تو اشپزخونه مدفوع کرد. ممکنه فرش رو برداشتم اشتباه میکنه؟؟از صبح دارم بشور و بساب میکنم چیکارش کنم؟

  آگوست 15, 2019 در 11:20 ق.ظ
 • میترا پاسخ

  سلام یک سگ اشپیتز ۳ساله دارم که یکسال پیش هدیه گرفتم ،مشکلی داره که اگه درب اتاقم باز باشه میاد توی تختم ادرار میکنه ،تبیه کلامی هم میکنم ولی باز تکرار میکنه ..واقعا عاجز شدم …ممنون از راهنماییتون

  سپتامبر 2, 2019 در 3:48 ق.ظ
  • AlirezaHeydari
   AlirezaHeydari پاسخ

   سلام وقت یخیر باید تنبیه های دیگه مد نظر بگیرید جایی که دستشویی کرده بهش نشون بدید و داخل باکسش کنید تا ۴۵ دقیقه و بهش اهمیتی ندید و نگاهش نکنید هر بار که ردمیشید بهش یادآوری کنید که کارش بد بوده در صورت راهنمایی بیشتر با شماره بنده در تماس باشید موفق و پیروز باشید

   سپتامبر 6, 2019 در 9:25 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button