Rate this post

آفن پینچر سگ کوچکی است به همراه موهای بلند در تمام صورتش، شبیه تریر رفتار میکند. از دیگر ویژگی های آفن پینچر، بدن گرد، سینه عمیق، گردن کوتاه و چشمهای گرد وسیاه است. دمش را افراشته نگاه می دارد. گوشها نوک تیز و کاملاً برافراشته است. به رنگ سیاه و خاکستری تیره دیده می شوند اما به رنگ های سرخ و قهوه ای نیز یافت میشود .

آمار حیاتی نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

دسته بندی نژاد: سگ عروسکی، سگ همنشین

قد: ۲۵ تا ۲۸ کیلوگرم
وزن: ۳ تا ۳.۳۶ سانتی متر

طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

نکات برجسته نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

 • مانند بسیاری از نژادهای سگ خانگی، آفن پینچراسباب بازی دوست دارد .
 • در حالی که موهای آفن پینچر مقاوم است و ریزش کمی دارد و اغلب ضد حساسیت است ولی ممکن است تولید شوره بکند.
 • سگ نژاد آفن پینچر مانند اجداد خود با حیوانات خانگی جوندگان مانند همستر، موش خرماها و غیره سازگار است آنها، با این حال، تمایل به سگ هم نژاد خود را در خانواده دارند آنها با گربه ها به خوبی کنار نمی آیند، به خصوص اگر با آنها بزرگ نشده باشند.
 • آفن پینچربه طور کلی برای خانواده ها با کودکان نو پا و یا بچه های کوچک توصیه نمی شود .به اعضای بزرگسال خانواده خود وفادار است و می تواند یک همدم بسیار خوب برای یک خانواده با کودکان بزرگ باشد.
 • سگ آفن پینچر یک گونه نادراست که برای داشتن آن باید مدت زمان طولانی در صف انتظار باشید .
 • برای داشتن یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ را از فروشگاه حیوان خانگی نخرید.توله ایی را بخرید که مادر آن آموزش های لازم را دیده باشد و مشکل ژنتیکی نداشته باشد.
 • قیمت سگ آفن پینچر در فروشگاه های مختلف متفاوت است. برای اطلاع از قیمت آفن پینچر به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

تاریخچه نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

 • نقاشی های هنرمندان هلندی که در قرن ۱۵ به تصویر کشده شده است سگ کوچک، خشن گالوانیزه، سگ ریشو را نشان می دهد و این ممکن است قطعا برخی از اجداد آفن پینچر باشد.
 • منشاء آن در آلمان و به شدت در سراسر اروپا مرکزی گسترش پیدا کرد. که در اصطبل ها، مغازه ها، مزارع و خانه نگهداری میشدند.
 • آفن پینچر در سال ۱۹۳۶ به تصویب رسید و به طور رسمی به کتاب AKC گل میخ وارد شد. اولین آفن پینچر با AKC ثبت Nollie V. شد و به Anwander نامگذاری شد.
 • در جنگ جهانی دوم پرورش آفن پینچر در ایالات متحده متوقف شد. در سال ۱۹۵۰ علاقه به این نژاد دوباره زنده شد. او هنوز هم امروزه کمیاب است .

وزن و اندازه نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

وزن در نرها: (۳-۳.۳۶) کیلوگرم، در ماده ها: (۳-۳.۳۶) کیلوگرم.

خواندن این مطلب
معرفی نژاد سگ افغان هاند

قد در نرها: (۲۵-۲۸) سانتی متر، در ماده ها: (۲۵-۲۸) سانتی متر.

شخصیت نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

با سایر سگها و حیوانات خانگی سازگار است مخصوصاً اگر از سنین پایین در کنار آنها بزرگ شود. شجاع، لجباز، بازیگوش و شلوغ است. یک مدافع نترس، بسیار احساساتی و جذاب، رفتاری مشابه تریر دارد، از بودن در کناراعضای خانواده لذت می برد. او باید با دقت و حوصله آموزش ببیند. کارهای معمولی را خیلی سریع می آموزد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود. نسبت به غذا و وسایل بازیش حالت دفاعی دارد. به شرط آنکه دما بالای ۲۰ درجه باشد به کوهنوردی علاقه دارد. غالباً پارس می کند و بیشتر برای خانواده های شلوغ و پر جنب و جوش پیشنهاد می شود.

مشکلات و سلامتی نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

بیماری و مشکل خاصی ندارد. مانند سایر سگهای صورت پهن در آب و هوای گرم دچار مشکل تنفسی می شود.

 • در رفتگی کشکک:  همچنین به عنوان “تضعیف خفه” شناخته شده یک مشکل شایع در سگ های کوچک است. این بیماری هنگامی ایجاد میشود که کشکک، که دارای سه بخش است – استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی – به درستی شکل نگرفته باشد. این باعث لنگش در پا و یا یک راه رفتن غیر طبیعی می شود، نوعی که مانند جست و خیز و یا هاپ بنظر برسد. این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ بدهد ، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا خیلی بعد نمایان نمی شود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر شود. چهار درجه از در رفتگی کشکک، اعم از درجه یک که لنگش موقت گاه به گاه باعث در رفتگی در مفاصل، به درجه دو، که در آن عطف ساق پا و کشکک شدید نیست وجود دارد. در رفتگی شدیدتر کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.
 • لگ-پرتس بیماری: به طور کلی یک بیماری در نژادهای کوچک است، این وضعیت معمولا در ۶ تا ۹ ماهگی سگ رخ می دهد می تواند با دیسپلازی مفصل ران اشتباه گرفته شود. این باعث ورم مفاصل می شود و می توان آن را با عمل جراحی ترمیم کرد .
 • دیسپلازی مفصل ران: این یک بیماری ارثی است. شما ممکن است هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران را متوجه نشوید. غربالگری اشعه ایکس برای دیسپلازی مفصل ران است که توسط بنیاد ارتوپدی برای حیوانات یا دانشگاه پنسیلوانیا برنامه بهبود هیپ (PennHIP) انجام می شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، باید مطمن شوید که پدر و مادر برای دیسپلازی مفصل ران تست شده وعاری از مشکلات هستند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما همچنین می تواند توسط عوامل محیطی، مانند رشد سریع از یک رژیم غذایی با کالری بالا و یا صدمات وارده از پریدن یا سقوط ایجاد شود .
 • سوفل قلبی: سوفل قلبی توسط یک اختلال در جریان خون ایجاد می شود.

مراقبت از نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

یک سگ ایده آل برای زندگی در آپارتمان است، به خصوص اگر همسایه های حساس دارید. پیاده روی کوتاه سریع با طول مناسب برایش کافی است. یک حیاط خلوت محصور شده برای فعالیتش ایده آل است. این سگ لحظه ای به مقابله با حیوانات بسیار بزرگتر از خود تردید نمی کند، که حتی ممکن است این برخورد به تراژدی منجر شود.

مانند بسیاری از نژادهای housetrain اسباب بازی، دوست دارد. کلید دستیابی به آموزش و یادگیری در آفن پینچر تشویق است و سعی کنید که همیشه آموزش برایش سرگرم کننده باشد . یادتان باشد حتما تشویق و انگیزه را در آموزش آفن پینچر در نظر بگیرید .

تغذیه نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

توصیه می شود روزانه: ۴ /۱ تا ۲ فنجان از مواد غذایی خشک با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده غذایی به آفن پینچر داده شود .

توجه: میزان غذای سگ بالغ بستگی به اندازه، سن، جثه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او دارد. اگر شما از اضافه وزن سگ خود مطمن نیستید میتوانید با اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه دو بار در روز، سگ خود را در شرایط ایده آل نگه دارید . دست خود را درکمر او، در امتداد ستون فقرات قرار دهید و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس کنید. شما باید قادر به احساس دنده های او باشید در این حالت سگ شما شرایط بدنی خوبی دارد. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتر دارد .

آراستن نژاد آفن پینچر |Affenpinscher

 آفن پینچر دارای یک پوشش ضخیم و خشن، با طول ۲.۵۰ سانتیمتر درروی سطح بدن می باشد که روی کفل و دم کوتاه تر است.

خواندن این مطلب
معرفی نژاد سگ آیردل تریر

آفن پینچر به رنگ سیاه و سفید، خاکستری، نقره ای، سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد و یا قرمز، که از قهوه ای به قهوه ای مایل به زرد ونارنجی متغیر دیده می شود. برخی آفن پینچرهای قرمز موهای سیاه و سفید، قهوه ای، سفید و یا سفید با قرمز مخلوط، قهوه ای مایل به زرد و برخی از آفن پینچرهای سیاه و سفید چند تار موی سفید یا نقره ای مخلوط دارند. در اروپا ، آفن پینچر تنها در سیاه و سفید و گاهی با پوشش خاکستری روشن موجود است.

برای حفظ ظاهر سگ خود، هر هفته آفن خود را با یک شانه نرم، سپس او را با یک شانه فلزی برس بزنید.

نیازهای نظافت دیگرعبارتند از بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن، مانند بسیاری از نژادهای کوچک، آفن پینچر نیاز به مسواک زدن دندان ها چند بار در هفته دارد تا مانع رشد باکتری ها شود . مسواک روزانه پیشنهاد می شود.

ناخن یک یا دو بار در ماه کوتاه شود. اگر شما می توانید صدای ناخن را بر روی زمین بشنوید، آنها بیش از حد بلند است.

آفن پینچر نیاز به رسیدگی پنجه ها دارد و بطور منظم داخل دهان و گوش او را چک کنید و سعی کنید که انجام نظافت همراه با تشویق باشد .

شما باید زخم، خارش یا علائم عفونت مثل قرمزی، یا التهاب بر روی پوست را بررسی کنید، باید گوش، بینی، دهان و چشم هم چک شود که بدون هیچ قرمزی یا ترشحی باشند و دهان بوی بدی ندهد.

میزان سازگاری نژاد آفن پینچر | Affenpinscher  با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

آفن پینچر انجام رفتار پرخاشگرانه مانند ضربه، فشار ناخواسته و یا بغل کردن را دوست ندارد به این دلایل، آنها انتخابهای خوبی برای نگهداری در خانه با فرزندان کوچک نیستند.

برای نگهداری افن پینچر بچه ها باید چگونگی رفتار با سگ را آموزش ببینند نظارت بر هر نوع فعل و انفعالات بین سگ ها و کودکان خردسال باید صورت بگیرد تا مانع هر گونه گاز گرفتن یا کشیدن گوش یا دم شوید .

آفن پینچر معمولا با سگ و گربه در خانواده سازگار است مخصوصا اگر از تولگی با آنها بزرگ شده باشد، اما مانند بسیاری از نژادهای دیگر از اسباب بازی خود در برابر بقیه اعضا محافظت میکند.

محل نگهداری نژاد آفن پینچر |  Affenpinscher

برای نگهداری در آپارتمان مناسب است. اصولاً در داخل خانه پر جنب و جوش است و نیازی به حیاط ندارد. به گرمای هوا حساسیت دارد

خواندن این مطلب
معرفی نژاد سگ افغان هاند
4.5