4.5/5 - (23 امتیاز)

راهنمای خرید توله سگ (پاپی)

بهترین زمان برای خرید توله سگ سن ۴۵ روزگی تا ۱۲ هفتگی است. در این سن توله سگ توانایی برقراری ارتباط با شما را داشته، می تواند اولین دوز واکسن را دریافت کند و همچنین توانایی خوردن غذاهای جامد را دارد. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که نگهداری توله سگ در سن ۴۵ روزگی سختی های خاص خود را دارد حتی برای پرورش دهنده های با تجربه. اکثر توله سگ ها در اولین نگاه سالم به نظر می رسند، اما بررسی های دقیق تر نشان می دهد که بعضی از توله سگ ها از بعضی دیگرمطلوب تر هستند. بهتر است که قبل از تصمیم گیری نهایی توله سگ را از سر تا دم بررسی کنید.

بهتر است که کار خود را از سر توله سگ شروع کنید، بینی باید سرد و مرطوب باشد، آبریزش بینی و یا عطسه های پی در پی می تواند نشانه ی ضعف در سلامتی توله سگ باشد. نکته نامطلوب در نژادهای براکیو سفال مثل پاگ و پیکینیز بسته شدن سوراخ های بینی در هنگام دم است. برای بررسی فک به این نکته توجه داشته باشید که در اکثر نژادها بعد از بسته شدن دهان توله سگ دندان های پیش بالا و پایین باید روی هم قرار گیرند.
لثه ها باید صورتی و سالم به نظر برسند، لثه های رنگ پریده نشان دهنده ی کم خونی هستند که می تواند ناشی از انگل های روده ای در توله سگ باشد. چشم ها باید شفاف باشند دقت کنید که پلک ها به داخل یا خارج تا نخورده باشند، مردمک باید کاملا تیره باشد و نباید لکه ای به رنگ روشن تر روی آن دیده شود زیرا نشان دهنده ی مشکلات چشمی مادرزادی می باشد. پلک سوم ممکن است دیده شود اما تا زمانی که متورم و بیرون زده نباشد نمی تواند نشانه ی بیماری باشد.

خواندن این مطلب
چرا سگها سرشان را کج میکنند

نوک گوش ها باید سالم و پوشیده از مو باشد، اگر گوش ها زخمی و دچار مو ریختگی باشد نشان دهنده ی بیماری های پوستی مثل جرب هاست.
مجرای گوش باید فاقد ترشحات و بوی نا مطبوع باشد، قرمز بودن مجرای گوش، ترشحات، خارش گوش و تکان دادن سر همگی نشان دهنده ی آلودگی انگلی و عفونت گوش است.

برای بررسی سیستم قلبی قفسه ی سینه ی حیوان را با کف دست لمس کنید، در این حالت نباید احساس لرزش کنید زیرا این حالت می تواند بیانگر بیماری های مادر زادی قلبی باشد.

پوشش خارجی سالم باید یکنواخت و درخشان باشد، البته در توله ها پوشش خارجی کرک مانند و فاقد درخشندگی است، هر گونه مو ریختگی و التهاب پوستی می تواند نشان دهنده ی کک، کنه و انگل های خارجی باشد.

در مورد اسکلت و استخوان بندی حیوان باید در نظر داشته باشد که دست ها و پا ها فاقد انحراف به داخل و خارج باشند و انگشتان نباید از هم فاصله داشته باشند.

چه نوع توله سگی برای شما مناسب است

ورود یک حیوان خانگی به زندگی شما هدایای بسیاری را برای شما با خود به همراه دارد. این حیوان علاوه بر عشق و محبتی که به شما هدیه می کند، می تواند به شما کمک کند که سیستم ایمنی خود را قوی کنید، افسردگی را از شما دور می کند و حتی باعث تنظیم شدن فشار خون شما می شود!
شما قبل از انتخاب سگ مناسب، باید خودتان را بشناسید. اینکه از چه سرگرمی لذت می برید و یک سگ قرار است در زندگی شما چه نقشی داشته باشد، نقش یک بچه یا یک محافظ؟ پس قبل از انتخاب یک سگ درباره ی نقش آن در زندگی خود خوب فکر کنید.

توله سگ مناسب برای علاقمندان به ورزش

اگر شما علاقمند به ورزش و تفریح در خارج از منزل هستید، شما نیازمند به یک سگ فعال هستید که همراهی پر انرژی برای شما باشد. البته اکثر سگ ها علاقمند به فعالیت در خارج از منزل هستند اما شما باید سگی را انتخاب کنید که توانایی پیاده روی طولانی مدت و فعالیت های سنگین را داشته باشد. نژادهای متوسط تا بزرگ توانایی همچین کارهایی را دارند مثل ژرمن شپهرد، دوبرمن، روتوایلر، پوینتر، بوردرکولی.

توله سگ هایی که عاشق بچه ها هستند

البته اکثر سگ ها می توانند به عنوان همراهی برای بچه ها باشند اما برخی نژادها هستند که عاشق بچه ها و هم بازی بودن با آن ها می باشند. بیگل و باکسر برای بچه های کوچکی که عاشق بازی و شیطنت هستند مناسب می باشند. داشهوند برای بچه های بزرگ تر و آرام تر مناسب است. نژادهای لابرادور و سینت برنارد هم برای بازی کردن و حفاظت از بچه ها در هر گروه سنی مناسب هستند.

خواندن این مطلب
معرفی نژاد سگ آیردل تریر

توله سگ های مناسب برای آپارتمان

اگر شما در آپارتمان زندگی می کنید حتما به دنبال سگی می گردید که بی دلیل واق واق نکند و نیاز به فعالیت و پیاده روی به میزان کم داشته باشد. برای این منظور شما می توانید سگ هایی مثل بدلینگتون تریر، مالتیز، کاوالیر،شی هواهوا، شیتزو و سگ هایی از این جمله و با اندازه کوچک را انتخاب کنید.

5