Rate this post

مربی سگ

برای تماس با مربی سگ میتوانید با ما در ارتباط باشید.

مربی سگ

تربیت سگ

برای خواندن مطالب جذاب تر بروی این لینک کلیک کنید

 

آیا می توان تجارت مواد مخدر در بازار مواد غذایی مکزیک را به خطر انداخت؟

 غذای حیوانات خانگی ممکن است در جنگ تجاری دیگری غرق شود. اگر چه چند روز پس از آنکه دولت ایالات متحده تهدید به اعمال تعرفه ها در همه واردات مکزیک شد، هر دو کشور در نهایت به توافق رسیدند، تهدید تعرفه هنوز زنده است.

تعرفه اولتیماتوم در ابتدا یک مالیات بر واردات 5٪ را تا 25٪ تعرفه دائمی پیش بینی کرد اگر مکزیک به اندازه کافی از دیدگاه دولت ایالات متحده برای جلوگیری از ورود آمریکایی های مرکزی به ایالات متحده به طور غیرقانونی وارد نشده باشد. آخرین توافقنامه شامل تعلیق تعرفه های 5٪ برای محصولات مکزیکی، حداقل 45 روز است. در این دوره، دولت مکزیک متعهد به ارائه نتایج ملموس در مورد مسئله مهاجرت است.

اقتصاددانان بر این باورند که تعرفه ها نه تنها بر صادرات مکزیک تأثیر می گذارد، بلکه واردات نیز به عنوان تجارت دو طرفه است، از جمله محصولات متعدد و مواد اولیه که تحت قانون تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) معامله می شود.

چطور تعرفه ها روی بازار مواد غذایی حیوانات تاثیر می گذارند؟

مکزیک هیچ محصولات مواد غذایی حیوانی را به ایالات متحده صادر نمی کند. با این حال، حدود 38 درصد از مصرف ذرت سالیانه آن 42.8 میلیون تن را وارد می کند، بیشتر از همسایگی خود به شمال.

همانطور که صنایع غذایی حیوان خانگی حیوان خانگی مکزیک عمدتا به ذرت به عنوان یک منبع خام بستگی دارد، یک سوال مربوط به اینکه آیا جنگ تجاری آینده مانع عرضه ذرت و در نتیجه، بازار مواد غذایی خانگی حیوان خانگی خواهد شد. صنایع غذایی حیوانات خانگی مکزیک هر ساله از 600000 تا 700000 تن ذرت استفاده می کند که حداقل مقدار مصرف کل ذرت ملی را نشان می دهد، بنابراین احتمال دارد که تقاضای ذرت خوراکی حیوان خانگی محلی در سایر نقاط قرار گیرد. با این حال، با توجه به ماهیت بازار ذرت - نوسانات آن، رکود فزاینده، خطرات ذاتی و رقابت با سایر صنایع مصرفی، احتمال دارد که در میان اختلافات تجاری، بازار مواد غذایی حیوان خانگی محلی نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

علاوه بر این، اگر تعرفه ها به بازار عرضه شود، تمام محصولات کشاورزی که مبادله هر دو کشور در نهایت آسیب خواهند دید.

تهدید محدوده هنوز زنده است

لازم به ذکر است که تهدید تعرفه به تنهایی بر ارزش پزو تاثیر گذاشته است. مکزیک هر سال حدود 50000 تن مواد غذایی حیوانی را از ایالات متحده وارد می کند. اگر peso همچنان از بین برود، ممکن است واردات مواد غذایی حیوانی نیز کاهش یابد.

تهدید تعرفه حداقل برای چند هفته غیرفعال شد زیرا مکزیک نشان می دهد پیشرفت در کاهش جریان مهاجران غیرقانونی از آمریکای مرکزی. دشوار است بدانیم که چگونه این داستان گسترش خواهد یافت، اما یک جنگ تجاری برای هر دو کشور مضر است و اثرات ناگهانی را بر محصولات کشاورزی و در نهایت محصولات خوراک حیوانات ایجاد می کند.