آموزشهای رایگان سگ ها

علت ادرار سگ در خانه چیست؟

ادرار نابه‌جا در خانه یک مشکل رایج در میان سگ ها است و در اغلب اوقات در دوران تولگی این مسئله حل و فصل می شود. اما اگر سگ بزرگسال یا مسن تان هنوز در خانه ادرار نابه ‌جا دارد به چه علت است؟ در اینجا چند علت محتمل اصلی ناشی از مسائل رفتاری یا پزشکی برای نابه‌جایی ادرار سگ در خانه را ذکر کرده‌ایم.

1. هیجان بیش از حد

سگ هایی که از روی هیجان ادرار می‌کنند، زبان بدن‌شان حالت تسلیمی و مغلوب ندارد. در عوض، رفتارهای شاد مانند جنبیدن، ورجه ورجه کردن و پریدن را به نمایش می گذارند، چراکه بدون هیچ ناراحتی روی زمین ادرار می کنند. همین موضوع اغلب منجر به پاشش ادرار در همه جا می شود.

2. سلطه پذیری / ترس

ادرار از سر سلطه پذیری اگرچه بیشتر در توله ها دیده می شود اما می تواند در هر سنی از سگ اتفاق بیفتد. معمولا هنگامی اتفاق می افتد که کسی خم شود تا سگ را بزند یا به او پرخاش کند. این عمل می تواند توسط یک غریبه یا صاحب سگ صورت گیرد. همچنین سگ ممکن است در ابتدا راحت و دوستانه به نظر برسد، اما زمانی که تعاملات با فرد برایش خیلی ترسناک می‌شود، بلافاصله رفتار تسلیم را نشان می دهند و ممکن است ادرار کنند.

3. تربیت خانگی نادرست

اگر سگ شما به طور صحیح آموزش ندیده که بیرون خانه یا محل مشخص دستشویی او تنها گزینه صحیح برای ادرار کردن است، منصفانه نیست که انتظار داشت که سگ بدون خطا ادرار کند. شما فقط زمانی می توانید از سگ انتظار داشته باشید که رفتار مطلوب شما را انجام دهد که قبل از آن به او کاملا صحیح آموزش داده باشید.

4. علامت گذاری

سگ به دلایل مختلف علامت گذاری می‌کند. متأسفانه، هنگامی که آنها شروع به انجام چنین کاری می کنند، این کار برایشان خیلی زود به یک الگوی رفتاری تبدیل می‌شود و او در هربار به مقدار کمی در مناطق بسیار مشخص در اطراف خانه ادرار می‌کند. این کار حتی ممکن است باعث شود سگ های دیگر خانه (و گاهی اوقات حتی گربه خانگی‌تان) نیز در همان مناطق علامت گذاری کنند. متخصصان توصیه می‌کنند در این موارد علت اضطراب یا استرس حیوان را شناسایی و برطرف نمایید.

5. اختلالات پزشکی

اختلالات پزشکی مانند عفونت ادراری، سنگ مثانه، بیماری کلیوی، دیابت و غیره فشار را بر روی حیوان افزایش می دهند و سگ فرصت کافی برای خارج شدن از خانه یا رفتن به محل دستشویی اش را ندارد. اگر این اختلالات وجود داشته باشد آن‌ها در هرجای ممکن دستشویی می‌کنند. برای شناسایی و رفع این مسائل به دامپزشک مراجعه نمایید.

همچنین اگر نابه‌جایی ادرار سگ در خانه ، مسئله حیوان خانگی شماست، مطالعه مقاله نحوه پاک کردن بو و لک ادرار سگ درخانه با مواد طبیعی را به شما توصیه می‌کنیم.

[onpay text=”پرداخت آنلاین”]

[onpay text=”پرداخت آنلاین” factor=”4772″]